"Tekst: Lkol b.d. Frans Ebbelaar"

Groei vanuit achterstand

Na de jaren van negatieve bezuinigingsberichten wilde D&K naar boodschappen met een positieve strekking. Maar dat viel tegen. Zie onze terugblik op het beroepsverengingsjaar 2019.

Voor het bepalen van de GOV-standpunten was in 2019 de aangekondigde herijking van de Defensienota een regelmatig terugkerend werkthema. Waar moeten de ‘lange lijnen’ volgens de GOV toe leiden? Daarnaast belichtte de werkgroep Defensiebeleid en Krijgsmacht de inzetbaarheidsproblematiek door de ondervulling. Werkbezoeken aan eenheden lieten bij herhaling zien hoe de krijgsmacht steeds meer aan slagkracht verliest, omdat personeel wegloopt. Onvoldoende concurrerende arbeidsvoorwaarden jagen dit aan. Verder in het jaaroverzicht de werkbezoeken in 2019, de publicaties in Carre en de landelijke media  en onze contacten met denktanks en de Tweede Kamer. Lees het hele artikel