"GENM B.D. JHR. J.H. DE JONGE EN LKOL B.D. F.A. EBBELAAR"

Wordt de publieke sector weer donor?

Triage was een regelmatig gehoorde term tijdens de piek van de coronapandemie. Het betekent letterlijk ‘sorteren’ en werd voor het eerst toegepast in de militaire geneeskunde. Defensie is nog steeds zwaar patiënt. Mag defensie blijven leven of wordt ze 'aan de kant gelegd'?

Het is met Defensie net als met mondkapjes. Veel studies, rapporten en waarschuwingen, maar geen actie. Wat zich hier wreekt, is dat bij deze overheidsdiensten geen schreeuwende aandeelhouderslobby’s zijn. Geen zelfbewuste, op bonussen jagende, directies die aan hun eigenbelang denken. Of, terug naar de triage, de grote bedrijven met maatschappelijk belang als eerste? En dan ook alle bedrijven die werkgelegenheid moeten kunnen redden? Of gaan we nu ook de publieke diensten redden en verstevigen die een essentiële maatschappelijke bijdrage (maar zonder ego- en aandeelhoudersgerichte cultuur) leveren voor het voortbestaan van onze samenleving, ook na corona? Lees het hele artikel