wat is dit?
"Lkol b.d. Frans Ebbelaar, Secretaris Werkgroep D&K"

Gevechtskracht of percentage?

Het rijke Nederland schiet al jaren gênant tekort bij het inlossen van de beloftes aan de NAVO. Prioriteiten worden aangeboden zonder voldoende financiële onderbouwing. Schermen met percentages leidt alleen maar af.

De Defensiekrant nr. 8 van dit jaar besteedt in een uitgebreid artikel aandacht aan de wereldwijde stijging van de defensie-uitgaven. Er komen vooral percentages voorbij. Boodschap voor Nederland: de beloofde 2%-norm van het bruto binnenlands product, het bbp, gaan we niet halen. Het is goed dat Defensie en de minister daarop wijzen en blijven signaleren dat we onderpresteren in een onveiligere wereld. Maar dat horen we inmiddels al meerdere jaren. Praatjes vullen geen kanonnen. Want de Nederlandse krijgsmacht heeft geen tanks meer, niet meer dan een paar houwitsers en op de vraag of de kanons op de fregatten naar behoren functioneren vinden we  geen bevestigend antwoord. Lees  het hele artikel